Ujawniamy nieprawidłowości w nauce - przejdź do strony habilitacja.eu            Habilitacja

Witold Gadowski prowadzi swoją stronę autorską w Internecie http://gadowskiwitold.pl/. Polecamy cotygodniowe komentarze Witolda Gadowskiego na youtube, a szczególnie jeden z nich, w którym poruszony został temat grantów w polskiej nauce: https://www.youtube.com/watch?v=biIno1cGfo0 (26.32 minuta filmiku).

22 kwietnia br. odbył się tzw. marsz dla nauki. W pierwszej chwili można było pomyśleć, że środowisko naukowe w Polsce się przebudziło i wyszło na ulice, aby protestować przeciwko Ustawie 2.0. Ale okazało się, że nic bardziej mylnego. Co prawda grupka aktywistów podchwyciła międzynarodową inicjatywę sprzeciwu przeciw wykorzystywaniu nauki do celów politycznych i tego dnia wyszli na ulice podobnie jak inni aktywiści w 480 innych miastach świata. W Waszyngtonie demonstrowano przeciwko polityce klimatycznej prezydenta Donalda Trumpa, a w Polsce idea nauki dla społeczeństwa pozostała niezrozumiana. Prawdopodobnie dlatego, że te ideały i światowe problemy związane z nauką w ogóle, nie mają wiele wspólnego z naszą zaściankową nauką, która nie potrafi stać się nawet międzynarodową. Za to bardzo „po polsku” wydźwięczyły słowa profesor Ewy Bartnik o ruchach anty-szczepionkowych, które są jakoby bardzo groźne dla społeczeństwa.  I jeszcze przywołamy fragment ogłoszenia ze strony organizatorów:

„(…) Zgodę na emblematy organizacji pozarządowych i firm należy uzyskać każdorazowo od organizatorów, natomiast flagi/banery z logami uniwersyteckimi, jednostkami PAN, muzeów, ogrodów zoologicznych, parków narodowych, bibliotek, centr nauki będą dozwolone bez ograniczeń” (http://www.marszdlanauki.pl/informacje/ ).

I wszystko stało się jasne! Organizacje pozarządowe nie cieszą się takim zaufaniem organizatorów jak PAN, czy inne instytucje państwowe. W związku z tym nie będziemy się chyba pchać na tę imprezę w przyszłym roku – raczej nie mamy szans!

Dodaj komentarz

6.png6.png1.png0.png3.png